8 Şubat 2013 Cuma

Bağcılar'da Sivas Evi Yapıldı


Sivaslıların yoğun olarak yaşadığı ilçelerden biri olan Bağcılar'da Sivas Evi yapıldı.

Daha önce Malatya Konağı, Kastamonu Evi ve Osmanlı Konağı'nı ilçeye kazandıranBağcılar Belediyesi şimdi de Sivas Konaklarını esas alarak Sivas Evi yaptı.

Bağcılar Belediyesi, Sivaslıların yoğun olarak yaşadığı ilçeye, Muhsin Yazıcıoğlu Parkı veSivas Evi inşa etti. Sivaslıların yoğun olarak yaşadıkları Yüzyıl Mahallesi'nde planlanarak inşa edilen park ve Sivas Evi hizmet vermeye başladı. 5 bin 112 metrekare alan üzerine oluşturulan parkta, süs havuzu, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, fitness aletleri ve pergolalar bulunuyor.
Parkı daha da anlamlı kılan en önemli yatırım ise Sivas Evi. Sivas Konakları mimarisi esas alınarak yapılan tesis vatandaşların yoğun ilgisini görüyor. 466 metrekare alan üzerine inşa edilen bina, sosyal tesis olarak hizmet veriyor.
Bağcılar'ın yurt içi ve yurt dışından yaşanan göçlerle kurulmuş bir ilçe olduğunu söyleyen BağcılarBelediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Biz burada oluşturduğumuz meyve bahçelerimiz ve parklarımıza aynı zamanda yöresel mimarileri esas alarak sosyal tesisler de yapıyoruz. Bu yatırımları hem daha güzel birBağcılar için hem de hemşehrilerimizin bir nostaljiyi yaşamaları için yapıyoruz" dedi.
Bağcılar Belediyesi daha önce Kayısı Bahçesi içerisine Malatya Beş Konaklar Mimari özelliklerindeMalatya Konağı, Kestane Bahçesi'ne Kastamonu Evi, Osmangazi Parkı'na da Osmanlı Konağı'nı yapmıştı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder